Centrinė Afrikos Respublika

Informacijos, kuri gali būti naudinga jūsų kelionės.

Miestų Centrinė Afrikos Respublika  
Šalies informacija šalies kodas: CF
kontinentas: Afrika
sostinė: Bangis
kalbos: prancūzų, Sangų

ES narystė: ne
NATO narystė: ne

GSM: 900
GPS: 7 00 N, 21 00 E
elektra: 220V/50Hz

piniginis vienetas:
Centrinės Afrikos frankas: XAF
1XAF = 0.002 USD
1XAF = 0.002 EUR

telefono kodas: +236

Kelionės patarimų ir įspėjimų Centrinė Afrikos Respublika
Turizmas Turizmas Centrinės Afrikos Respublikoje buvo neigiamai paveikė neseniai audringa istorija, ir kova su kaimyninėmis šalimis. Saugumą šalyje yra nestabili, ypač jos šiaurės ir šiaurės vakarų. 2007 m. ir 2008 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose, išduoti kelionės įspėjimo CAR įspėjimo banditai, ginkluotų sukilėlių grupes, ir brakonierių, ypač už sostinės Bangui. Šalies valdžia negali garantuoti keleivių saugą šalies. 2007 m. balandžio mėn, medžioklės grupės netoli Ndele miesto buvo užpulta ir Prancūzijos medžiotojas buvo nužudyti ir dar trys žmonės buvo sužeisti. Centrinės Afrikos Respublika, neturinčius prieigos prie jūros, ir atokiose šalies, ir oro prieigos trūkumas tampa brangus paskirties. Keliautojams patrauklios šalies vietose Chutes De Boali, kriokliai 50 m (164 pėdų) aukščio. Dzanga-Sangha pietvakariuose šalies nacionalinis parkas gorilos ir drambliai. Baka žmonės gyvena šioje srityje. Sangha upės bayanga šalia pagrindinių kaime, netoli nacionalinio parko. Kaimas yra keletas nedidelių svečių ir pateikti. Geriausias laikas aplankyti daugumą šalies nuo lapkričio iki balandžio.
Kalba Centrinės Afrikos Respublika šiuo metu kalbėti įvairiomis kalbomis, įskaitant Baya (Gbaya), Blackjack, Ngbaka, Sara, Mbum, Kare ir Mandjia. Prancūzų ir Sango oficialių kalbų. Sango yra beveik devynis dešimtadalius gyventojų kalbėjo "lingua franca. Iš pradžių ji buvo iš Ubangi upės regione žmonės kalba, bet krikščionių misionieriai, supaprastintos ir platina jį 1940 m. ir '50s jų pasekėjų visoje šalyje.
Klimatas Nors automobilis gauna daug kritulių (daugiausia gegužė-spalis), kaip despotiškiausiose karšta ir drėgna, daug pusiaujo šalyse, nes jos pakilimas. Sauso sezono metu (ir geriausias laikas aplankyti) yra gruodžio-balandžio. Mes nerekomenduojame Lankymūsi lietaus sezono metu. Ne tik oras, nemalonus ir maliarija didelės rizikos, tačiau ji gali būti labai sunku gauti visoje šalyje. Kai lyja, keliai yra uždaryti, kad išvengti automobilių išsikasti paviršiaus. Valandas, kartais visą naktį - gali būti išleista kempingas lietaus barjero vietoje, laukia keliuose išdžiūti.
Valiuta CFA (Communauté Financière Africaine) frankas (XAF) = 100 santimų. Pažymi, nominalas XAF10 000, 5000, 2000, 1000 ir 500. Monetos yra nominalas XAF500 100, 50, 25, 10, 5 ir 1. Centrinės Afrikos Respublika Prancūzijos valiutos erdvės dalis. Galioja tik valiuta išleistų des Etats Banque de l'CENTRINĖS AFRIKOS banko (Centrinės Afrikos valstybių); valiutą des Etats Banque de l'Afrique de l'Ouest (Vakarų Afrikos valstybių bankas) išduotą nėra. CFA frankas susietas prie euro.
Maistu ir gėrimais Vakarų maistas yra tik sostinėje, Bangis. Dauguma aukščiausios klasės viešbučių, gerų restoranų. Šių restoranų standartas yra didelis, tačiau jie linkę būti brangūs. Priešingu atveju keliautojai privalo skambinti vietos kaimuose ir mainus, nuostatos. Vietinis maistas yra pagrindinis. Daugelis patiekalų yra gombo (Okra), nors kitų populiarių ingredientų yra ryžiai, bananai ir cassava. Barai daug Bangui stalo ir kovos paslaugos. Gerti ir rūkyti nėra skatinami musulmonų visuomenės; musulmonų vietose alkoholio vartojimas yra geriausia padaryti privačiai. Kitur, yra daug alaus salės siūlo gėrimus aukštą. Specialybių: • Muamba de Galinha (vištiena su palmių aliejaus ir Okra). • Vištienos ir kmynų troškinį. • Palm sviesto sriuba. • krevečių valgoma su virtomis Batatai, saldžiosios bulvės. • Špinatai troškinys, kuris taip pat gali apimti pomidorai, paprikos, paprikos, svogūnų ir žemės riešutų sviestas.

Bangis, Centrinė Afrikos Respublika

Pirmadienis 14, Birželis

Straipsnis iš Vikipedijos apie Centrinė Afrikos Respublika

Centrinės Afrikos Respublika – valstybė Centrinėje Afrikoje. Ribojasi su Čadu, Sudanu, Pietų Sudanu, Kongo Demokratine Respublika, Kongo Respublika ir Kamerūnu.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.