Lenkija

Informacijos, kuri gali būti naudinga jūsų kelionės.

Miestų Lenkija  
Šalies informacija šalies kodas: PL
kontinentas: Europa
sostinė: Varšuva
kalbos: Lenkų

ES narystė:
NATO narystė:

GSM: 900/1800/3G
GPS: 52 00 N, 20 00 E
elektra: 230V/50Hz

piniginis vienetas:
Lenkijos zlotas: PLN
1PLN = 0.322 USD
1PLN = 0.255 EUR

telefono kodas: +48-22

Kelionės patarimų ir įspėjimų Lenkija
Žmonės Lenkijos gyventojų yra apie 38 mln. Antrojo pasaulinio karo rinkliava Lenkiją buvo stulbinantis 6 milijonų, įskaitant 3 mln. Žydai išžudė nacių mirties stovyklose. Šiuo metu daugiau nei 98 procentų žmonių yra lenkai, ukrainiečiai, baltarusiai, vokiečiai, slovakai ir lietuviai su mažomis grupėmis.
Kalba Lenkų kalba slavų kalbą ir turėti specialų anglų švelnumas. Tiesą sakant, anglų kalba yra populiariausia užsienio kalba, Lenkijoje. Lenkijos gyventojų yra daugiausia miesto orientuotas 60% gyventojų gyvena miestuose. Yra daug didelių miestų, įskaitant penkerių su daugiau nei 500. 000 gyventojų skaičius. Varšuva, kapitalo, yra didžiausia 1, 7 milijono gyventojų surašymą. Krokuvoje (Krokuva), Vroclavas, Poznanė, Gdanskas, Ščecinas ir Lodzėje keletas kitų didelių metropolių.
Kultūra Lenkijos gyvenimo stiliaus ir asmenybės susiformavo per tūkstančius metų. Gimė nacionalinės kultūros įtaką Lotynų ir Bizantijos pasauliuose, ir iš dialogą tarp etninių mažumų Lenkijoje. Lenkai visada laukiami užsienio menininkų ir nori sekti, kas vyksta kitose šalyse. 19 ir 20 a. lenkų kultūros vystymosi koncentracija dažnai buvo politinės ir ekonominės veiklos vieta. Šie veiksniai prisidėjo prie meno kalba universali simbolių, su visais jo sudėtingus niuansus.
Turizmas Lenkija yra pasaulio turizmo rinkos dalis nuolat didėja lankytojų skaičius, ypač po įstojimo į Europos Sąjungą. Turizmas Lenkijoje prisideda prie šalies ekonomikos. Populiariausi miestuose - Varšuvoje, Krokuvoje, Vroclave, Gdanske, Poznanėje, Liubline, Torūnėje ir Historic Site Aušvico nacių koncentracijos stovyklos Osvencime. Geriausias rekreacinės paskirties vietas Lenkijos Mozūrijos ežerų rajonas, Baltijos jūros pakrantėje, Tatrų kalnai (aukščiausias iš Karpatų kalnų), Sudetai ir Belovežo giria. Lenkijos pagrindinių turizmo pasiūlymus sudaro ekskursijų miestuose ir miesto istorinių paminklų, verslo kelionės, kvalifikuota turizmas, Kaimo turizmas, kalnų žygiai (trekking) ir laipioti be kita ko. Lenkijoje 14-ąją labiausiai lankomas šalyje užsienio turistų.

Varšuva, Lenkija

Šeštadienis 15, Rugpjūtis

Straipsnis iš Vikipedijos apie Lenkija

Lenkijos Respublika yra Vidurio Europos valstybė. Vakaruose ji ribojasi su Vokietija, pietuose – su Čekija ir Slovakija, rytuose – su Ukraina, Baltarusija ir Lietuva, šiaurėje – su Rusijos Federacijai priklausančia Kaliningrado sritimi ir Baltijos jūra. Dabartiniai Lietuvos ir Lenkijos santykiai apibūdinami kaip strateginė partnerystė.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Užsisakykite viešbutį
Nuo:
Iki:

Foto galerija

Lenkija, Varšuva