Japonija

Informacijos, kuri gali būti naudinga jūsų kelionės.

Miestų Japonija  
Šalies informacija šalies kodas: JP
kontinentas: Azija
sostinė: Tokijas
kalbos: Japonų

ES narystė: ne
NATO narystė: ne

GSM: 3G
GPS: 36 00 N, 138 00 E
elektra: 100V/50/60Hz

piniginis vienetas:
jena: JPY
1JPY = 0.0085 USD
1JPY = 0.0067 EUR

telefono kodas: +81-3

Tokijas, Japonija

Ketvirtadienis 20, Vasaris

Straipsnis iš Vikipedijos apie Japonija

Japonija (, 日 (saulė) 本 (šaknys/kilmė), pažodžiui „saulės kilmė“) yra Rytų Azijos šalis, esanti salyne tarp Ramiojo vandenyno ir Japonijos jūros, Korėjos pusiasalio rytų. Į vakarus nuo šalies įsikūrusios Kinija, Korėja ir Rusija.

Japonijos archipelagą sudaro 6852 salos. Didžiausios salos, Hokaidas (北海道 - Hokkaidō), Honšiū (本州), Šikoku (四国), Kiūšiū (九州) ir sudaro 97 % visos žemyninės Japonijos teritorijos. Daugumos salų paviršius kalnuotas, nemaža dalis turi ugnikalnių. Aukščiausia Japonijos viršūnė, Fudzijamos kalnas (富士山 Fudžisan), yra ugnikalnis. Pagal gyventojų skaičių Japonija - joje gyvena apie 128 mln. gyventojų. Didysis Tokijas, kuriame yra ir pati de facto Japonijos sostinė, bei kelios ją supančios prefektūros, yra didžiausia metropolinė zona pasaulyje, turinti virš 30 mln. gyventojų.

Archeologiniais tyrinėjimais nustatyta, kad žmonės Japonijos salyne gyveno dar vėlyvajame paleolito laikotarpyje. Pirmąkart apie Japoniją trumpai užsimenama I a. Kinijos istorijos tekstuose.

Japonija yra pagal nominalųjį BVP ir septinta pagal ginklavimosi biudžetąGinklavimosi biudžetas sudaro 0, 9%, o tai yra mažiau nei bet kurios kitos didžiosios valstybės.. Tai taip pat eksportuotoja ir importuotoja pasaulyje, pirmaujanti moderniomis technologijomis ir automobilių detalėmis. Yra JTO, OECD, G8, G4 ir APEC narė. JT ir PSO duomenimis, Japonijoje gyvenimo trukmė ilgiausia pasaulyje, o kūdikių mirtingumas - vienas mažiausių. Japonija yra 10-a pasaulyje.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Užsisakykite viešbutį
Nuo:
Iki:

Foto galerija

Japonija, Tokijas