Kipras

Informacijos, kuri gali būti naudinga jūsų kelionės.

Miestų Kipras  
Šalies informacija šalies kodas: CY
kontinentas: Azija
sostinė: Nikosija
kalbos: Graikų, Turkų

ES narystė:
NATO narystė: ne

GSM: 900/1800/3G
GPS: 35 00 N, 33 00 E
elektra: 240V/50Hz

piniginis vienetas:
Europos Sąjungos euras: EUR
1EUR = 1.2656 USD


telefono kodas: +357-22

Kelionės patarimų ir įspėjimų Kipras
Turizmas Turizmas Kipro ekonomika užima dominuojančią padėtį. Kipras Turizmas 2006 m. buvo tikimasi prisidėti 10, 7% BVP. realiai ji generuoja CYP £ 2, 598. 2 mln (US $ 5, 445. 0 mln) (metinis 2006 m. ). bendras darbo vietų skaičius buvo maždaug 113. 000 darbo vietų (29, 7% bendro užimtumo = 1 kas 3, 4 darbo vietų). Su daugiau nei 2 milijonus turistų per metus, tai yra 40 populiariausių paskirties pasaulyje. Tačiau vietinių gyventojų vienam gyventojui užima 6. . Kipras tapo visateise JT PTO, kai organizacija buvo sukurta 1975 metais. Pagal 2011 m. Pasaulio ekonomikos forumas kelionių ir turizmo konkurencingumo indeksą, Kipro turizmo pramonė užima 24. vietą pasaulyje pagal bendrą konkurencingumą. Turizmo infrastruktūros, turizmo pramonei) Kipras užima 1 vieta pasaulyje.
Traditons Kipras muitinės ir tradicijas - Be daug religinius papročius ir tradicijas, kurį galima atsekti atgal - graikų stačiatikybę kilmės ir yra akivaizdu, per Velykų, Kalėdų, potvynių (potvynis), šv. Pauliaus šventės ir kitos religinės šventės festivalis, yra yra daug daugiau, susijusius su muzikos šokių ir vyno. Pavyzdžiui Limasolio Vyno festivalis vyksta kiekvienais metais per rugsėjo mėnesį, kai vynas yra nuo dešimties iki dvylikos dienų birūs. Jeigu muzika ir šokiu, Kipras visiškai skiriasi nuo Graikijos tradicijomis. Tradicinių Kipro kostiumai, šokių veidu į asmenį ar grupę, kartu su smuiku ar fleita muzikos, yra norma.
Transportas Dauguma Kipro lankytojai atvyksta oro transportu ir daugelis iš jų ateina užsakomuosius skrydžius. Bilietai reguliarius skrydžius į Kiprą linkę būti brangūs, bet Europos keliautojai galėtų pasiimti pigius paskutinės minutės bilietus su užsakomųjų skrydžių bendrovės, jeigu jie išsirinkti. Tai praktiškai taikoma tik keliautojams, Kipro Respublikos, kaip užsakomųjų skrydžių bilietus į Šiaurės Kipre yra retai būna randamas. Jei jau esate Graikijoje, jūs galite pasiimti nebrangia į vieną pusę arba grąžinti bilietus į Pietų Atėnai, Salonikai arba Iraklio iš kelionių agentų. Vienintelis būdas atvykti į Pietų jūros kruizinio laivo nebėra bet keleiviniams keltams, tačiau transporto priemonės gali keliauti nelydimi. Tačiau, greitai ir lėčiau keleivinių keltų ir automobilių keltų paslaugų susiejimo su Šiaurės Kipro Turkijos teritorija. Keliaujate tarp Pietų ir Šiaurės lengva šiais laikais, nes per sieną apribojimai buvo palengvinta. Tačiau, jūs tik leidžiama kirsti paskirta kontrolės punktuose. Skrydžiai, ekskursijos ir geležinkelio bilietus galite užsisakyti www. lonelyplanet. com / travel_services.
Klimatas Kipras turi subtropinio klimato, Viduržemio jūros ir pusiau sausringuose tipas (šiaurės-rytų dalį salos) - pagal Köppen klimato klasifikacija ženklai CSA ir BSH, labai švelnios žiemos (pakrantėje), karštomis vasaromis ir šilta. Sniego galima tik Troodos kalnuose, salos centrinėje dalyje. Lietus pasitaiko daugiausia žiemą, vasarą paprastai sausas.
Virtuvės Kipro virtuvė Kipro virtuvės ir gali būti apibūdinta kaip graikų ir turkų virtuvės mišinys. Kipro graikų virtuvės kitos regioninės graikų virtuvė kartu su Kretos, Jonijos, ar palėpėje. Kipro turkų virtuvė taip pat kitos regioninės Turkijos virtuvė. Apskritai graikų ir turkų virtuvės kai akivaizdu bendro su kaimyninių Levanto šalių klausimus. Šiuolaikinės vakarų virtuvės (ypač greito maisto) turi vis didesnę įtaką dieną į dieną dietos saloje. Kipro virtuvės maisto produktų pavadinimų, tarp dviejų dominuojančių populiacijos (graikai ir turkai) yra skirtingi.
Kalba Tačiau jie kalba graikų Kipro, kuris yra graikų dialektu, atspindi įtaką daugybė tautų, kurios per metus nusprendė Kipras. Nors ji pastebi, graikų kalbos gramatiką ir sintaksę, joje yra tam tikrų nestandartinių žodžiai, įskaitant kai kurias iš senovės graikų, ir kai kurie žodžiai tariami kitaip. Jei daug vietos žodžius ir tarimą naudojami, jis gali būti sunku Standartinis šiuolaikinės graikų garsiakalbis (pvz. , nuo Graikijos žemyninėje dalyje) suprasti. Vis dėlto, jei jūs kalbate Standartinis šiuolaikinės graikų, jums nesunku, suprantama, ir Kipro mielai "standartizuoti" graikų kad galite suprasti juos.
Prekių Parduotuvių darbo valandos skiriasi žiemą ir vasarą. Žiemos laikotarpiu nuo lapkričio 1 d. iki m. kovo 31 d. 09:00 ir uždaryti atidaryti, pagal įstatymus, 19:00, išskyrus trečiadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais, kai jie uždaryti, 14:00, 20:00 ir 15 : 00, atitinkamai. Sekmadienis yra ne darbo diena. Prekybos centrai paprastai dirba tarp 07:00 ir 08:00. Vasaros laikotarpiu nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d. parduotuvių atidaryti, pagal įstatymą, 20:30, 09:00 ir uždaryti, išskyrus trečiadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais, kai jie uždaryti 10:00, 21:30 ir 17:00 atitinkamai. Nuo birželio 15 d. iki m. rugpjūčio 31 d. popietę poilsio priemonė taikoma, ir parduotuvėse paprastai yra uždaryti tarp 14:00 ir 17:00 Sekmadienis - ne darbo dienos. Prekybos centrai paprastai dirba tarp 07:00 ir 20:00.
Išlaidas Kipre gyvenančių išlaidas galiausiai mažesnis, palyginti su Jungtinės Karalystės, nors skirtumas nėra, kad labai. Yra apmokestinimo piliečiams teikiamą naudą, bet namų savininkai paprastai turi išleisti apie 100 eurų per metus už komunalinius mokesčius ir dar 120 atsisakyti mokesčių.
Valiuta Svaras, lira (graikų: λίρα / daugiskaitos λίρες ir Turkijos: lira, iš Lotynų Svarstyklės per Italijos liros) taip pat žinomas kaip Kipro valiuta, įskaitant Akrotirio ir Dhekelia suverenios bazių teritorijos, iki 2007 m. gruodžio 31 d. , kai Kipro Respublika (ir Maltai) priėmė eurą. Tačiau, Pasivadinusi Turkijos Respublikos Šiaurės Kipro ir vis dar naudoja oficialiu lygiu Turkijos lira.

Nikosija, Kipras

Antradienis 11, Rugpjūtis

Straipsnis iš Vikipedijos apie Kipras

Kipras − valstybė ir sala Viduržemio jūros rytuoseFouskas, V. 2002. dalimi.

Valstybė 1960 m. rugpjūčio 16 d. paskelbė nepriklausomybę nuo Jungtinės Karalystės ir tais pačiais metais rugsėjo 20 d. įstojo į Junginių Tautų Organizaciją. 2004 m. gegužės 1 d. Kipras įstojo į Europos Sąjungą.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Užsisakykite viešbutį
Nuo:
Iki:

Foto galerija

Kipras, Nikosija