Kot di vuara

Informacijos, kuri gali būti naudinga jūsų kelionės.

Miestų Kot di vuara  
Šalies informacija šalies kodas: CI
kontinentas: Afrika
sostinė: Jamasukras
kalbos: prancūzų

ES narystė: ne
NATO narystė: ne

GSM: 900
GPS: 8 00 N, 5 00 W
elektra: 220V/50Hz

piniginis vienetas:
Vakarų Afrikos frankas: XOF
1XOF = 0.002 USD
1XOF = 0.002 EUR

telefono kodas: +225

Jamasukras, Kot di vuara

Penktadienis 27, Lapkritis

Straipsnis iš Vikipedijos apie Kot di vuara

Dramblio Kaulo Kranto Respublika (Dramblio Kaulo Krantas) – valstybė Vakarų Afrikoje. Ribojasi su Liberija, Gvinėja, Maliu, Burkina Fasu, Gana ir Gvinėjos įlanka.

Palyginus su kaimynais, Dramblio Kaulo Kranto ekonomika pasiturinti. Daug derlingos žemės, šalis išaugina daugiausia pasaulyje kakavos pupelių. Be to, eksportuojama medvilnė, alyvpalmių aliejus, kaučiukas ir žemės riešutai. Abidžanas - komercinis centras.

4 % šalies populiacijos sudaro ne iš Afrikos kilęs žmonės. Daugiausia tai yra Prancūzijos, Libano, Vietnamo ir Ispanijos piliečiai bei protestantų misionieriai iš JAV ir Kanados. Likusius 96 % sudaro įvairios afrikietiškos etninės grupės, iš kurių didžiausia yra akanai, sudarantys maždaug 42 % visų gyventojų. Kadangi Dramblio Kaulo Krantas yra viena iš ekonomiškai sėkmingiausių vakarų Afrikos valstybių, apie 20 % (3, 4 milijono) šalies populiacijos sudaro iš kaimyninių valstybių atvykę darbuotojai. Daugiau nei du trečdaliai šių imigrantų yra musulmonai, o likę yra daugiausiai krikščionys.

Oficiali Dramblio Kaulo Kranto kalba yra prancūzų. Ji yra mokoma mokyklose ir naudojama kaip lingua franca. Šalyje taip pat yra kalbama maždaug 65 kitomis kalbomis, iš kurių populiariausia yra dyula kalba. Ją daugiausiai vartoja musulmonai ir ji taip yra dažniausiai naudojama prekyboje.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.