Kaimanų salos

Informacijos, kuri gali būti naudinga jūsų kelionės.

Miestų Kaimanų salos  
Šalies informacija šalies kodas: KY
kontinentas: Šiaurės Amerika
sostinė: Džordžtaunas
kalbos: Anglų

ES narystė: ne
NATO narystė: ne

GSM: 1800
GPS: 19 30 N, 80 30 W
elektra: 120V/60Hz

piniginis vienetas:
Kaimanų doleris: KYD
1KYD = 1.1724 USD
1KYD = 0.9264 EUR

telefono kodas: +345

Kelionės patarimų ir įspėjimų Kaimanų salos
Apranga


 
Turizmas Seven-Mile Beach yra geriausiai žinomas dėl Kaimanų salos paplūdimiai, bet ir judriausių mažiau žmonių paplūdimiuose galima rasti palei šiaurinės pakrantės Grand Cayman ir Kaimanų brac pietvakarių pabaigoje. Caymans yra vienas iš geriausių nardymo vietų Karibų. Tradicinės Vakarų Indijos kultūra yra labiau akivaizdu, Little Cayman ir Kaimanų brac.
Kalba Kaimanų salos. 46. 000. Nacionalinė arba oficialioji kalba: anglų. Raštingumo lygis: 97, 5% vyresnių nei 15. Imigrantų kalbomis: Haičio (20. 800), Ispanijos (2210). Kurčiųjų institucijų: 1. Kaimanų salos išvardytų atskirų kalbų skaičius yra 1.
Klimatas Labai šiltas, atogrąžų klimatas ištisus metus, su aukšta temperatūra, prižiūrimi prekybos vėjai. Geriausias laikas aplankyti yra per sausas mėnesių, gruodžio iki balandžio, kai temperatūra paprastai yra žemesnė nei vasarą. Lietaus sezonas yra nuo gegužės iki spalio, bet dušai paprastai yra trumpalaikis. Šis uraganų sezonas yra nuo birželio iki lapkričio, nes salos yra žemos, nėra didelės rizikos, jei audra hitai potvynių.
Maistu ir gėrimais Yra stiprus Jamaikos nacionalinės virtuvės įtaka, bet dauguma restoranų tarnauti kosmopolitiška meniu. Standartai paprastai yra didelis, geras aptarnavimas ir kredito kortelės yra plačiai priimta kreditinėmis kortelėmis. Barai ir restoranai yra gerai įžuvinti su visais gėrimais, paprastai suvartojami Amerikoje ir Europoje. Grimzlė alaus keliais barais. Specialybių: • jerk vištiena (vištienos marinuoti aštriais prieskoniais). • Ryžių ir žirniai. • Kepta gyslotis. • Conch chowderdishes, skrudintos bulvytės, troškinys ir Chowder. • mahi-mahi (tropinės žuvys). • Omarai. • Vėžlys troškinys.

Džordžtaunas, Kaimanų salos

Šeštadienis 26, Rugsėjis

Straipsnis iš Vikipedijos apie Kaimanų salos

Kaimanų salos – salos Karibų jūroje, priklausančios Jungtinei Karalystei. Administracinis centras – Džordžtaunas. Salos garsėja ofšorinėmis bendrovėmis.

Kaimanų salas sudaro Kaiman Brakas, Mažasis Kaimanas ir Didysis (Grand) Kaimanas, didžiausia sala. Visos trys salos žemos, susidariusios iš koralinių klinčių, su puikiais paplūdimiais, supamos koralų rifų, kuriuose veisiasi įvairiausi jūrų gyvūnai.

Trečdalis salų teritorijos pelkėtas ir apaugęs mangrovėmis, upių nėra. Kaimanuose auga kokosinės palmės, bananai, mangai ir duonmedžiai. Valstybiniuose ūkiuose maistui auginami jūrų vėžliai, iš jų kiautų ir odos gaminami suvenyrai Kaimanų salas gausiai lankantiems turistams.

Kaiman Brako salos ilgis maždaug 19 km, o plotis 1, 6 km. Jūros dugnas aplink salą nusėtas urvais ir gausybe sudužusių laivelių liekanų, todėl nepaprastai domina nardytojus. Mažasis Kaimanas vos 8 km ilgio ir beveik visas paverstas iguanų ir laukinių paukščių draustiniu.

Pusė Kaimanų salų gyventojų (kreolai, juodaodžiai, mulatai) įsikūrę sostinėje Džordžtaune. Daug valstybių įsteigusios čia savo bankus, nes Kaimanų salose mokesčiai labai menki.

Nuo 1863 m. Kaimanus valdė Jamaika. 1963 m. Jamaika pasiskelbė nepriklausoma, o Kaimanai liko Didžiosios Britanijos valda. Salų gubernatorius atstovauja Didžiajai Britanijai ir valdo Kaimanus sykiu su įstatymų leidybos susirinkimu iš 18 narių, kurių 15 renkami.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.