Butanas

Informacijos, kuri gali būti naudinga jūsų kelionės.

Miestų Butanas  
Šalies informacija šalies kodas: BT
kontinentas: Azija
sostinė: Timpu
kalbos: dzongkhų

ES narystė: ne
NATO narystė: ne

GSM: 900
GPS: 27 30 N, 90 30 E
elektra: 230V/50Hz

piniginis vienetas:
Butano Ngultrumas: BTN
1BTN = 0.022 USD
1BTN = 0.017 EUR

telefono kodas: +975-2

Kelionės patarimų ir įspėjimų Butanas
Turizmas Turizmas Butanas pradėjo 1974 metais, kai Butanas Vyriausybės pastangų didinti pajamas ir skatinti šalies unikalią kultūrą ir tradicijas su išoriniu pasauliu, atvėrė izoliuota šalis užsieniečiams. 1974, 287 turistų apsilankė Butanas. Nuo tada Lankymūsi Butanas turistų skaičius išaugo iki 2850 1992 metais dramatiškai auga 1999 m. iki 7158 [1] Iki 1980-ųjų pabaigoje turizmo prisidėjo daugiau nei 2 milijonų JAV dolerių metinių pajamų.
Kultūra Cradled Himalajų raukšlės, Butanas rėmėsi savo geografinės izoliacijos, kad apsaugotų save nuo išorės kultūrinių įtakų. Retai apgyvendintos šalies, į pietus ir Kinijos šiaurėje ribojasi su Indija, Butanas seno ši griežtai izoliacionizmo politikos, tiek kultūriškai ir ekonomiškai, tikslas išsaugoti savo kultūros paveldą ir nepriklausomybę. Tik 20 a. paskutiniaisiais dešimtmečiais buvo leista aplankyti šalį užsieniečiams, ir tik tada nedaug. Tokiu būdu, Butanas sėkmingai išsaugoti kultūrą, kuri buvo tiesiogiai atgal į viduryje 17 a. daugeliu aspektų.
Virtuvės Butano virtuvė (Dzongkha: འབྲུག་ཟས་; Wylie: "Naudokite ZAS) dirba daug raudonųjų ryžių (tekstūros, pavyzdžiui, rudieji ryžiai, bet su Nutty skonio, tik ryžių veislę, kad auga metrų aukštyje), grikiai, ir vis daugiau kukurūzų. Kalvų dieta taip pat vištienos, mėsos Jak, vytinta jautiena, kiauliena, kiaulienos riebalai ir aviena. Sriubos ir troškinius, mėsos, ryžių, paparčiai, lęšiai, ir džiovintų daržovių, prieskonių, Čilė ir sūriu mėgstamą patiekalą šalto sezonų metu. ZOW shungo likusių daržovių, sumaišyti su ryžių patiekalas. EMA datshi, labai aštrus, su sūriu ir Čilė, panašus į čili con Queso, gali būti vadinamas nacionalinis patiekalas visur ir pasididžiavimas, kad Butano jį. Kitų maisto produktų jasha Maru, paukštienos patiekalai, phaksha Paa ir kepti ryžių. Pieno produktų, ypač sviesto ir sūrio iš Jakovas ir karvės, yra taip pat populiarus, ir iš tiesų beveik visi pieno kreipėsi į sviesto ir sūrio. Populiariausių gėrimų sviesto arbata, arbata, lokaliai piwie ara (ryžių vynas) ir alus. Prieskoniai apima kardamonas, imbieras, čili, česnakai, ciberžolė ir kmynų.
Kalba Yra daugiau nei devyniolika kalbų Butanas, visi Tibeto Burman kalbų šeimos nariai, išskyrus atvejus, Nepalo, kuris yra indoeuropiečių. Dzongkha, nacionaline kalba, gimtoji literatūrinė tradicija Butanas yra vienintelė kalba, nors Lepcha ir Nepalo literatūros kitų šalių kalbomis. Kiti ne Butano mažumų kalbų taip pat kalbėjo kartu Butanas sienų ir tarp Pietų ir Rytų Butanas Lhotshampa bendruomenės.
Klimatas Butanas "klimatas yra toks pat įvairus kaip jos aukštyje, kaip ir dauguma Azijos, veikia pagal Musonas. Vakarų Butanas ypač paveikė Musonas, kad priima nuo 60 iki 90 proc. Regiono kritulių. Klimatas drėgnas subtropinis, pietinėje lygumų ir kalnų papėdėse, kontrastingi vidinės Himalajų slėniuose pietinių ir centrinių regionų, ir šaltis šiaurėje, Himalajų viršūnių susitikimų su ištisus metus sniego.
Valiuta Ngultrum, dažnai žymimas BTN, yra oficiali valiuta, naudojama Butane. Vienodos vertės Indijos rupija (per 1:1 PEG), valiuta yra padalintas į 100 chertrums. Ngultrum buvo įvesta 1974 m. ir tuoj pat buvo susietas su Indijos rupija, nes Indija buvo pagrindinis padėti Butano ekonomika vos dešimtmetį prieš. Butano Ngultrum neturi keistis nepriklausomai su kitomis tautomis, bet tai buvo keičiamasi pakaitomis su Indijos rupija Gana dažnai.

Timpu, Butanas

Sekmadienis 27, Rugsėjis

Straipsnis iš Vikipedijos apie Butanas

Butano Karalystė (Butanas) – valstybė pietų Azijoje, Himalajuose. Ribojasi su Indija ir Kinija. Butaną nuo Nepalo vakaruose skiria Sikimo valstija Indijoje, nuo Bangladešo − Vakarų Bengalija. Butaniečiai savo šalį vadina Druk Yul, kas reiškia „Griaustinio drakono žemė“. www. loc. gov

Butanas ilgą laiką buvo viena labiausiai izoliuotų pasaulio valstybių, tačiau naujovės, tokios kaip tiesioginiai tarptautiniai skrydžiai, internetas, mobilusis ryšys ir kabelinė televizija, ženkliai modernizavo šalies miestus. Butane tokią modernizaciją bandoma suderinti su senovinės kultūra ir tradicijomis, taikant bendrosios nacionalinės laimės (BNL) filosofiją. Šalyje išvengta gamtos niokojimo. Vyriausybė imasi veiksmingų priemonių kultūros, tapatumo ir aplinkos išsaugojimui. 2006 m. žurnalas „Business week“, remdamasis tais pačiais metais Lesterio universiteto atlikto tyrimo „Pasaulinis laimės žemėlapis“ duomenimis, Butaną įvertino kaip laimingiausią šalį Azijoje ir aštuntą laimingiausią pasaulyje.

Butano kraštovaizdis įvairauja nuo subtropinių lygumų pietuose iki šaltų zonų Himalajų aukštikalnėse, kurių kai kurios viršija 7 000 metrų aukštį. Valstybinė šalies religija yra Vadžrajana budizmas. Budizmą išpažįsta 691 141 gyventojas, tuo tarpu induizmas čia yra antra pagal tikinčiųjų skaičių religija. Po šimtmečius trukusio monarchinio valdymo 2008 m. kovą Butane įvyko pirmieji demokratiniai rinkimai. Valstybė yra 45 tarptautinių organizacijų, narė.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Užsisakykite viešbutį
Nuo:
Iki:

Foto galerija

Butanas, Timpu